خط تولید لوازم پزشکی و راه اندازی آن

خط تولید لوازم پزشکی

آنچه در این مطلب می خوانید:

با راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی، گامی موثر در جهت رفع نیازهای پزشکی بردارید. یکی از مهمترین خطوط تولیدی در داخل و خارج از کشور، خطوط تولیدی انواع لوازم پزشکی است. در این فراِیند تولیدی با محصولات یکبار مصرف و بسیار بهداشتی مواجه خواهید بود. لذا استفاده از برخی تجهیزات و دستگاه‌ها در این خطوط تولیدی، ضروری است. یکی از مهمترین فاکتورها برای راه اندازی این خطوط تولیدی، توجه به استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن است.

امروزه که دانش پزشکی همواره در حال جهش است، استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته نیز حائز اهمیت خواهد بود. با ورود بسیاری از بیماری‌های جدید به دنیای بشریت، شاهد افزایش موارد استفاده‌ی افراد از تجهیزات پزشکی خواهیم بود. همچنین با ورود برخی از ویروس‌های جدید از جمله ویروس کرونا، شاهد کاهش برخی از تجهیزات پزشکی در بازارهای داخلی و خارجی بودیم.

از این جهت می‌توان گفت: صنعت و خط تولید لوازم پزشکی همواره در حال فعالیت بوده و هست. به سبب این موارد استفاده، بهره برداری از این خطوط تولیدی مزایای فوق العاده‌ای برای تامین نیاز افراد، داشته است. اما این مزایا فقط مختص بازارها نخواهد بود. بلکه تولید کنندگان نیز می‌توانند به سودهای قابل توجهی دست یابند.

چرایی راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی:

دلایل بسیار زیادی موجب می‌شوند که تولید کنندگان اقدام به بهره برداری از خطوط تولیدی لوازم پزشکی نمایند. مواردی از جمله:

 • نیاز بازارهای داخلی به انواع تجهیزات پزشکی
 • نیاز بازارهای خارجی به برخی از لوازم پزشکی
 • افزایش چرخه‌ی اقتصاد در کشور
 • دستیابی به سود قابل توجه
 • دستیابی به فناوری‌های جدید با افزایش میزان تولید

می‌توانند در راه اندازی این خطوط تولید، نقش چشمگیری داشته باشند. لازم است بدانید که راه اندازی این خطوط تولیدی در داخل کشور، اتفاق تازه‌ای نیست. سالهاست که بسیاری از شرکت‌های داخلی در زمینه‌ی تولید انواع تجهیزات پزشکی، فعال هستند. موفقیت‌های بزرگ و دستیابی به بازارهای خارجی، بسیاری از تولید کنندگان را بر این داشته است که اقدام به راه‌اندازی این خطوط تولیدی نمایند.

خط تولید لوازم پزشکی

مهمترین فاکتورهای برای راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی کدامند؟

توجه به برخی از فاکتورهای مهم برای راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی، می‌توانند شما را برای دستیابی به موفقیت همراهی نمایند. یکی از دلایل مهم برای موفقیت، تولید در سطح استانداردهای جهانی است. اما چطور می‌توان به این استانداردهای جهانی دست یافت؟!؟

خواندن
خط تولید با 300 میلیون در ایران

قبل از راه اندازی این خطوط تولیدی توجه به فراهم نمودن برخی از امکانات، بسی ضروری خواهد بود. امروزه شاهد بسیاری از خطوط تولیدی انواع تجهیزات پزشکی هستیم که علاوه بر رفع نیاز بازار، ایجاد اشتغال نیز نموده‌اند. در این صورت تولید کنندگان می‌توانند در ضمن رفع نیاز بازار، ایجاد اشتغال نموده و در این راستا به بازارهای خارجی نیز دست یابند.

به طور قطع برای اینکه بتوانید در راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی به موفقیت دست یابید، استفاده از تجهیزات مناسب، ضروری است. اما سوال اینجاست که چقدر این تجهیزات و دستگاه‌های مناسب برای راه اندازی این خطوط تولیدی را می‌شناسید؟!؟ امروزه برای اینکه بتوان وارد این دنیای کسب و کار رقابتی شد، باید از جدیدترین امکانات بهره برداری نمود.

کدام محصولات را در خط تولید لوازم پزشکی تولید می‌کنند؟

شاید این سوال برای شما پیش آید که چه محصولاتی را می‌توان در خط تولید لوازم پزشکی تولید کرد؟! امروزه تجهیزات بسیار زیادی توسط خطوط تولیدی لوازم پزشکی، طراحی و تولید می‌شوند. برخی از این محصولات یکبار مصرف، در کارگاه‌های کوچک تولید خواهند شد. همین تولیدات کوچک می‌توانند زمینه‌ ساز شرکت‌های بزرگ باشند. در کارگاه‌های کوچک می‌توان از محصولات یکبار مصرف و ساده بهره برداری نمود. محصولاتی از جمله:

 1. سرنگ
 2. تجهیزات پلاستیکی پزشکی
 3. محصولات یکبار مصرف
 4. لباس بیمار
 5. کلاه یکبار مصرف
 6. لباس پزشکان و پرستاران
 7. آستین‌های یکبار مصرف
 8. انواع زیراندازهای بیمار

در کارگاه‌ها و کارخانه‌جات کوچک تولید و به بهره برداری می‌رسند. در این صورت نه تنها بسیاری از افراد بیکار شاغل می‌شوند،  بلکه نیاز بازار نیز رفع خواهد شد. همچنین زمینه ساز بزرگ‌تر شدن کارخانه و یا کارگاه‌های کوچک نیز می‌شود. با گسترش این خطوط تولیدی، کارگران بیشتری مشغول کار شده و نیاز بازار تامین خواهد شد.

برای اینکه بتوانید در این راستا به موفقیت‌های چشمگیر دست یابید، بهتر است اقدام به تولید کالای پر مصرف نمایید. از جمله پرکاربردترین و پر مصرف‌ترین انواع لوازم پزشکی، می‌توان به تجهیزات یکبار مصرف اشاره نمود. در این صورت می‌توانید علاوه بر در دست گرفتن بازارهای داخلی، به بازارهای خارجی نیز نفوذ نمایید.

مهمترین فاکتورها برای موفقیت در راه اندازی خطوط تولیدی:

همانطور که می‌دانید برای اینکه بتوانید در راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی به موفقیت دست یابید، باید تابع قوانین باشید. طبق قوانین رعایت استانداردها در تولید انواع تجهیزات پزشکی، لازم و ضروری است. رعایت استانداردها شما را برای یک تولید مرغوب و ایده‌آل همراهی خواهد نمود. این نوع از استانداردها به استانداردهای مثلث ایمنی مشهور هستند. استاندارد نصب، استاندارد تولید و استاندارد کاربردی از جمله استانداردهای مهم برای راه اندازی کارخانه تولیدی به شمار می‌روند.

خواندن
راه اندازی خط تولید پنکیک آرایشی

در این خطوط تولیدی می‌توان اقدام به تولید بسیاری از تجهیزات با توجه اصول بهداشتی و استانداردها نمود. استفاده از دستگاه‌های مناسب برای موفقیت در این راه، از دیگر فاکتورها موثر به شمار می‌رود. امروزه شاهد بسیاری از دستگاه‌های مناسب و کاربردی هستیم که هر کدام از آنها می‌توانند تاثیر فوق العاده‌ای بر روی فرایند تولید داشته باشند.

خط تولید لوازم پزشکی

دستگاه‌های تمام اتوماتیک و دستگاه‌های نیمه اتوماتیک می‌توانند بنا به نیاز تولید کنندگان، مورد بهره برداری قرار بگیرند. برخی از این دستگاه‌ها، عملکردهای بسیار دقیق را به صورت هوشمند، در بر خواهند داشت. برخی نیز با دخالت انسانی، عملکرد موفقیت آمیزی را در بر دارند. قیمت این دستگاه‌ها متفاوت بوده و تولید کننده با توجه به میزان هزینه، می‌تواند دستگاه مورد نظر را خریداری نماید.

 

جمع بندی:

گام‌های بسیار زیادی برای دستیابی به موفقیت در زمینه‌ی راه اندازی خط تولید لوازم پزشکی وجود دارد. اما برای اینکه بتوان در تمامی مسیر موفقیت، گام‌های مناسبی برداشت، استفاده از مشاوره‌های تخصصی بسی ضروری است. گروه استوک پلاست یکی از مراکز بسیار معتبر در زمینه‌ی مشاوره راه اندازی خطوط تولیدی به شمار می‌رود. در این مرکز می‌توانید شاهد مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی برای راه اندازی خطوط تولیدی موفق باشید. کادر مجرب، متخصص و متعهد در این شرکت، شما را برای دستیابی به اهداف بزرگ، همراهی خواهند نمود.

از نمونه های بارز این خط تولید می توان به قالب تزریق پلاستیک سیفتی باکس اشاره نمود که امروزه در بین کالاهای پزشکی جزء پرفروش ترین محصولات است که قالب های آن در مجموعه استوک پلاست موجود می باشد و اگر هم در این زمینه ها ایده خاصی دارید استوک پلاست می تواند خط تولید آن را برای شما طراحی و راه اندازی کند .

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *