مزیت ویروس کرونا و زندگی بعد کرونا در صنعت

مزیت ویروس کرونا در صنعت

آنچه در این مطلب می خوانید:

مزیت ویروس کرونا چه مواردی می تواند باشد ؟

به قول سهراب سپهری چشم ها را باید شست و جور دیگری باید دید ما در این شعر خیلی نکات در مورد مزیت ویروس کرونا می توانیم پیدا کنیم .

1- سیاست‌های انعطاف‌پذیری در کار بیشتر خواهد شد: بسیاری از شرکت‌هایی که قبلا فعالیت از راه دور و دورکاری را به‌عنوان روشی برای جذب و حفظ استعداد می‌دانسته‌اند، در مواجهه با این بحران با ویدئوکنفرانس از طریق Zoom، یا همکاری از طریق Slack و Trello، آسیب کمتری دیده و راحت‌تر فعالیت خواهند کرد.

کسب‌وکارهای دیگر هم به اهمیت این موضوع بیشتر پی برده‌اند و این دورکاری نه تنها در فضاهای کاری و محیط کاری، بلکه در نحوه زندگی شخصی و اجتماعی افراد تغییر ایجاد خواهند کرد. از آنجا که زندگی در نزدیکی محل کار اهمیت کمتری پیدا می‌کند، ما پتانسیل بهبود روابط اجتماعی و زندگی شخصی خود را خواهیم داشت.

2- گزینه‌های فعالیت از راه دور برای مشاغلی ایجاد خواهد شد که هرگز یا تقریبا فعالیت از راه دور برای آنها ممکن نبوده ‌است: دورکاری برای بسیاری از کارها غیرممکن به نظر می‌رسد، اما وقتی انجام کارها تحت فشار باشد از تماشای توان ایجاد شده برای دورکاری شگفت‌زده خواهید شد. همچنین نوآوری‌ها می‌توانند انجام این کارها را یکپارچه‌تر و آسان‌تر سازند.

امروزه دنیا شاهد افزایش ارتباطات از راه دور است و با پیشرفت فناوری‌های ویدئویی و تشخیصی ممکن است انجام فعالیت‌هایی مانند اندازه‌گیری دما، ضربان قلب و فشار خون از طریق وب‌کم نیز فراهم شود. برخی فعالیت‌های آموزشی از طریق پلت‌فرم‌های دیجیتال قابل انجام بوده و شاهد افزایش روزافزون استفاده از Khan Academy Kids، GoNoodle به‌عنوان سیستم‌های آموزش بر پایه اینترنت هستیم. پیشرفت در واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، فناوری هولوگرام و ابزارهای همکاری استفاده از سیستم‌عامل‌های دیجیتال، چنین فعالیت‌هایی را ساده‌تر خواهد کرد.

3- جوانب مثبت و منفی قراردادهای کاری کاملا واضح و آشکار خواهند شد و قوانین کار سریع‌تر به نتیجه خواهند رسید: برای اقتصاد این مساله بهترین و بدترین زمان ممکن را به‌وجود آورده است. در جهت مثبت آن، مردم با نرخ بی‌سابقه‌ای از سیستم‌های عامل‌ جدید در زمینه استعدادیابی مانند Task Rabbit استفاده می‌کنند. از آنجا که همه دورکاری می‌کنند، اختلاف بین کارمندان محلی و پیمانکاران دورکار کاهش پیدا می‌کند، از معایب استفاده از پیمانکاران در سازمان‌ها کاسته می‌شود(درک غلطی که در رابطه با استفاده از پیمانکاران بین افراد سازمانی شکل گرفته، کاهش می‌یابد).

همچنین توانایی «قرض گرفتن» استعداد از سایر صنایع و بخش‌ها و ادغام یکپارچه فعالیت‌های سازمانی ظاهر می‌شود. با این حال به ما یادآور می‌شود که نیروی کار آسیب‌پذیر است. کارگران پیمانکاری از هیچ‌گونه بیمه سلامتی، برنامه بازنشستگی تحت حمایت کارفرمایان و هیچ نوع حقوقی برای تکیه بر زمان کاهش کار برخوردار نیستند. این بحران ما را وادار می‌کند تا هرچه سریع‌تر چارچوب‌های قانونی پیرامون کار تمام‌وقت، پاره‌وقت و پیمانکاری را به روز کنیم.

زندگی بعد کرونا در صعنت

اطلاعات بیشتر در مورد کرونا

4- هنجارهای جنسیتی با سرعت بیشتری از بین می‌روند، زیرا والدین شاغل مسوولیت‌های خانگی را به روش‌های جدید مدیریت می‌کنند:

خواندن
شروع تولید با قالب های تزریق کار کرده

سفارش به ماندن در خانه، تمامی افراد جامعه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، اما این امر برای والدین شاغل محسوس‌تر خواهد بود زیرا بسیاری از گزینه‌های مراقبت از کودکان همچون مدرسه و مهدکودک به‌طور ناگهانی از بین رفته‌اند و خانواده در زمینه مدیریت کارها(از آنجا که بخش عظیمی از افراد به دورکاری می‌پردازند) و اولویت‌بندی فعالیت‌ها درگیری‌های زیادی پیدا خواهند کرد.

5- اهمیت نیروی انسانی در مشاغل آشکار می‌شود: با پیشرفت فناوری، مطالب زیادی در مورد چگونگی دستیابی روبات‌ها به کارهایی که توسط انسان انجام می‌شود، نوشته شده است. بسیاری از کارهایی که امروزه توسط انسان انجام می‌شود احتمالا در آینده توسط هوش مصنوعی و دستگاه‌ها صورت خواهد پذیرفت. با این حال، بحران‌هایی مانند کووید-۱۹، اهمیت فوق‌العاده و غیرقابل انکار رهبران سازمانی و کارگران انسانی در کسب‌وکارها را مشخص می‌سازد. درحال‌حاضر، اکثر مردم در جوامع فقط سعی بر طی کردن این دوره بدون دردسر دارند.

اما حتی درحالی‌که سعی می‌کنیم زندگی را در حد معمول برای خود و عزیزان ایمن کنیم، الگوهای بنیادی درحال تغییر هستند و تاثیرات آن می‌تواند بسیار دور از دسترس باشد. اگر بتوانیم به هر نوع عادت خوب جدیدی که در ما چه از نظر حرفه‌ای و شغلی و چه از منظر شخصی شکل می‌گیرد توجه داشته باشیم، ممکن است بتوانیم در این شرایط بحرانی نیز فرصت‌های طلایی برای خود و دیگران ایجاد کنیم.

به طور خلاصه وار باید گفت
زندگی بعد از کرونا و قبل از کرونا حتما فرق خواهد کرد
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد از این پس دست دادن و فراموش کنید
تا به امروز چیزی به نام ویروس برای ما ملموس نبود از این پس روشن شد مسئله …

مزیت ویروس کرونا در صنعت

دیگر تاثیرات بزرگ مزیت ویروس کرونا در صنعت :

استفاده مردم از سیستم های رباتیک و کنترل از راه دور خواهد بود ….
دوربین های مدار بسته و سیستم های پیشگیری حفاظتی ساختمانی و سیستم های حفاظتی پزشکی از مهم ترین بخش های تولیدی خواهند بود.
دربهای اتوماتیک و کرکره های اتومات
و در آینده نه چندان دور درب اتومات خودرو که دیگه دست نزنی به دستگیره در که شاید در مدل تسلا کار شده باشه….
یا درب سرویس بهداشتی منازل که با دست خیس دست تو به دستگیره نزنی و بعد نفر دیگه ….درب اتومات باز کن یخچال …سیستم اتومات مایع دستشویی که با سنسور کارکرد پمپ غلیظ کش انجام بشه.
و خلاصه ربات ها یکی از ملزومات اصلی زندگی خواهند بود
ربات های نظافت چی ، پرستار، سیستمهای هوشمند کنترل صندوق داری و …
به نظرم
بهترین رشته درسی ای تی و رباتیک و مکانیک کامپیوتر خواهد بود
بهترین تولیدی ، رباتیک و بردهای الکترونیکی خواهد بود
در هر شرکت و مجموعه کارخانه تولیدی بهترین نیرو ، نیرویی خواهد بود که تحلیل بازار و بلد باشه با توجه به سیستم های روانشناسی و بازاریابی عمیق در تولید انعطاف تولید بدست بگیره

ویروس کرونا

دو خبر خیلی مهم در مورد مزیت ویروس کرونا :

اولین خبر:
توئیتر اعلام کرد کارکنانش می توانند “برای همیشه” در خانه کار کنند.
اخیرا جک دورسی مدیرعامل توییتر در ایمیلی به کارکنان این شرکت اعلام کرد که آن‌ها می‌توانند «برای همیشه» یا تا هر زمانی که می خواهند از خانه کار کنند.

خواندن
مدیریت تولید در ایران به چه شکلی است؟

توییتر تقریباً تمام سفرهای کاری کارمندانش و همچنین همه رویدادهای حضوری را تا سال ۲۰۲۱ لغو کرده است و به کارمندان کمک کرده تا ابزارهای لازم برای دورکاری مثل میز و صندلی را خریداری کنند.

نکته مهم
پیشرفت همیشه با چاه کندن و کار فیزیکی نیست ، فکر و ذهن …

کرونا در صتعت

دومین خبر کرونا :

مالک آمازون اولین تریلیاردر جهان می‌شود
⁣پیش بینی شده جف بزوز، مالک شرکت آمازون تا ۶ سال آینده به اولین فردی تبدیل خواهد شد که ثروت شخصی او از یک تریلیارد دلار فراتر می‌رود.⁣خرید‌های اینترنتی از این شرکت در دوران شیوع ویروس کرونا افزایش چشمگیری داشته است.⁣مالک ۵۶ ساله آمازون، در سال ۱۹۹۴ برای اولین بار شرکت خود را در گاراژ خانه اش به راه انداخت ⁣دارایی او اکنون بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار است.

در کل ویروس کرونا مزیت و معایبی داشته در صنعت مثلا کسانی که در زمینه بستنی بودن خیلی بازار فروش بدی داشتند و در عوض کسانی که در زمینه خطوط تولید محصولات پزشکی بودند فروش چند برابری داشته اند .

گروه صنعتی استوک پلاست:

این شرکت به عنوان یک پیشوای برجسته در حوزه تولید خطوط تولید بطری و قالب‌های بادی شناخته می‌شود. پس از گذشت ویروس کرونا و تحولاتی که در دنیای اقتصادی رخ داد، استوک پلاست با مدیریت هوشمندانه و توانمندی در زمینه تولید، به یکی از نمونه‌های موفق از شرکت‌هایی تبدیل شده است که با اثربخشی از شرایط پیچیده حاکم بر جهان به بهترین نحو بهره‌مند شده است.

یکی از عوامل کلیدی موفقیت استوک پلاست پس از ویروس کرونا، مدیریت هوشمندانه آن بوده است. این شرکت با تدابیر موثر و تصمیمات استراتژیک، توانسته است به چالش‌ها پاسخ دهد و به شرایط جدیدی که با ویروس کرونا به وجود آمد، سازگاری یابد. تصمیمات موقعیت‌گیرانه در زمینه تولید خطوط تولید بطری و قالب‌های بادی، به استوک پلاست این امکان را داده که به یک لیدر قابل توجه در این صنعت تبدیل شود.

علاوه بر این، توانمندی در زمینه تولید و ارائه محصولات با کیفیت و استانداردهای بالا، به استوک پلاست این امکان را می‌دهد که در بازار رقابتی پیشرفت کند. استفاده بهینه از فناوری‌های نوین در تولید و بهبود مستمر کیفیت محصولات، این شرکت را در صدر ارائه دهندگان معتبر و مورد اعتماد قرار داده است.

با توجه به تجربه و موفقیت‌های استوک پلاست، این شرکت به عنوان یک الگوی کسب و کار موفق در دوران پس از کرونا مطرح می‌شود. استراتژی‌های هوشمندانه، سازگاری با شرایط جدید، و توانایی در تولید محصولات با کیفیت، این شرکت را به یکی از پیشوایان صنعت تبدیل کرده است که نمونه‌ای ایده‌آل از مدیریت موفق در زمان‌های چالش‌برانگیز محسوب می‌شود.

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *