قالب سازی اسباب بازی در تبریز

قالب سازی اسباب بازی

آنچه در این مطلب می خوانید:

از دیگر کاربردهای قالب ‌سازی، قالب‌ سازی اسباب ‌بازی است که برای کودکان ساخته می شود تا با آنها بازی کنند. قالب ‌سازی اسباب  ‌بازی یکی از مهم ‌ترین نوع قالب ‌سازی ها است که با فرهنگ و تمدن کشورها گره ‌خورده است. یکی از بهترین روش‌ های سرمایه ‌گذاری قالب‌ سازی روشی اسباب بازی است می ‌توانیم با بهترین ایده ‌ها در ساخت انواع اسباب ‌بازی‌ ها برای کودکان به بهترین درآمد برسیم. قالب ‌سازی اسباب ‌بازی با تزریق پلاستیک انجام می شود. جهت ساخت اسباب ‌بازی ‌ها، صنعت خودروسازی و … از  تزریق پلاستیک استفاده می شود.

انواع قالب سازی اسباب بازی ها

اسباب ‌بازی ‌ها دارای انواع مختلفی هستند بطور کلی موارد زیر شامل اسباب ‌بازی ‌ها می ‌شوند:

 • عروسک‌ های پارچه ‌ای
 • اسباب بازی های غیر پلاستیکی
 • اسباب‌ بازی چرخ ‌دار پلاستیکی
 • سازه‌ های پلاستیکی
 • بازی‌ های کارتی 
 • لگوها و جور چین‌ ها
 • اسباب ‌بازی کودکان
 • اسباب ‌بازی با کنترل از راه دور
 • اسباب ‌بازی مجموعه آشپزخانه و ظروف پلاستیکی
 • اسباب‌ بازی ‌هایی که با استفاده از پرینترهای سه ‌بعدی ساخته می ‌شوند
 • و انواع مدل‌ های دیگر اسباب ‌بازی ‌های پلاستیکی

براساس نوع محصول انواع اسباب ‌بازی ‌ها وجود دارند که می ‌توانند کتاب، سی ‌دی، نرم ‌افزارها و ابزارهای آموزشی باشند.

سفارش قالب سازی اسباب بازی

برخی نیز براساس مهارت ‌ها دسته‌ بندی می ‌شوند که عبارت اند از :

 • خلاقیت
 • آموزش
 • پازل و لوگو
 • دقت و تمرکز حل مسئله
 • مهارت‌های حرکتی
 • هوش مالی
 • ریاضیات
 • و …

همچنین قالب‌ سازی اسباب ‌بازی براساس گروه سنی نیز تقسیم می‌ شود به‌ طوری‌ که اسباب بازی های زیر یک ‌سال، یک تا سه سال، سه تا ده سال و ده سال به بالا را شامل می ‌شود.

بر اساس جنسیت هم دو نوع دسته ‌بندی داریم که از پسر و دختر تشکیل شده است.

براساس تعداد بازیکن یعنی تعداد کودکانی که همزمان می ‌توانند از اسباب ‌بازی استفاده کنند:

در این مورد نیز از یک نفر تا شش نفر در برخی  موارد هم به صورت بدون محدودیت تقسیم ‌بندی هایی وجود دارد.

قالب سازی انواع پلاستیک براساس جنس محصول نیز انجام می ‌شود. که می ‌تواند الکتریکی، پارچه، مقوا، چوب،  فلز، پلاستیک و دسته‌ بندی مواد پلاستیکی و … باشد.

خواندن
نحوه برخورد با مشتری در کسب و کار

 آشنایی با صنعت قالب‌ سازی اسباب ‌بازی

یکی از راه ‌های آشنایی با صنعت قالب سازی اسباب‌ بازی مطالعه کتاب ‌ها و چنین مقاله هایی در مورد این صنعت می ‌باشد. همچنین می ‌توانید با استفاده از مقاله ‌های گروه فنی مهندسی استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان با انواع روش ‌های قالب‌ سازی آشنا شوید. یکی از موارد بسیار مهم در صنعت اسباب ‌بازی، صنعت قالب‌ سازی اسباب ‌بازی در ایران می ‌باشد که با استفاده از تزریق پلاستیک انجام می ‌شود.

قالب ‌سازی تزریق پلاستیک و تاثیر آن بر صنعت

قالب ‌سازی اسباب ‌بازی و روش تزریق پلاستیک رشد چشمگیری داشته است. بنابراین لزوم استفاده از قالب سازی قطعات پلاستیک چند برابر شده ‌است. یکی از موارد استفاده از قالب ‌سازی قطعات پلاستیک، قالب‌ سازی اسباب‌ بازی می ‌باشد. یکی از قدیمی‌ ترین روش ‌های تولید قطعه قالب سازی می ‌باشد که از زمان ‌های قدیم با استفاده از ریخته ‌گری قالب ‌سازی انجام ‌شده ‌است.

امروزه به دلیل استفاده زیاد از قطعات پلاستیکی در ابزارها و وسایل و اسباب‌ بازی‌ ها و حتی در خودروها این صنعت مورد توجه همگی قرار گرفته ‌است. برای تولید قطعات پلاستیکی و همچنین تولید اسباب ‌بازی‌ ها و اینکه نود درصد اسباب‌ بازی‌ ها پلاستیکی هستند از فرایند قالب ‌سازی تزریق پلاستیک استفاده می ‌شود.

این روش قالب ‌سازی باعث شده که قطعات در کوتاه‌ ترین زمان ممکن طراحی و ساخته شوند. امروزه از انواع قالب ‌های پلاستیکی در صنعت استفاده می‌ شود. از پرکاربرد ترین روش های قالب‌ سازی صنعتی روش های قالب سازی تزریق پلاستیک و قالب سازی برش و ریخته‌گری می باشند. از محبوب ‌ترین و ارزان ‌ترین روش ‌های قالب ‌سازی، قالب‌ سازی تزریق پلاستیک می ‌باشد. با استفاده از قالب سازی تزریق پلاستیک می ‌توانید انواع قطعات در کوتاه ‌ترین زمان ممکن را تولید کنید . این قطعات در اندازه ‌ها و ابعاد مختلفی ساخته می ‌شوند.

از مهم ‌ترین کاربردهای قالب ‌سازی به‌ جز قالب ‌سازی اسباب‌ بازی می ‌توان قالب ‌های گوشی موبایل، تلویزیون، یخچال، قطعات داخل خودرو و … را نام برد. قالب ‌سازی پلاستیک قابلیت تولید قطعات با ضخامت نازک را دارد. از مهم‌ ترین بخشی که قالب‌سازی توانسته در آن رشد چشمگیری  به وجود بیاورد، قالب ‌سازی اسباب‌ بازی است. امروزه اسباب ‌بازی‌ ها در شکل ها و مواد گوناگون که در بالا به طور کامل شرح دادیم برای استفاده بچه ‌ها ساخته می‌ شوند.

خواندن
لزوم حفظ مشتریان و سود دهی بیشتر

قالب سازی اسباب بازی در تبریز

تولید قطعات و قالب سازی اسباب بازی

با استفاده از روش‌ های قالب ‌سازی پلاستیک تولید قطعات اسباب بازی انجام می شود. این روش از سال 1930 میلادی شروع ‌شده و رواج فراوانی تا کنون گرفته ‌است. روش استفاده از قالب ‌سازی تزریق پلاستیک به این صورت است که پلاستیک مایع به سمت قالب ارسال ‌شده و آن را داخل قالب می ‌فرستیم.

سپس شکل قالب موردنظر تشکیل می ‌شود. تولید قطعات اسباب‌ بازی ‌ها با استفاده از کاربردی‌ ترین و پر استفاده ترین روش ‌های تولید قطعات پلاستیکی و روش تزریق پلاستیک در گروه فنی مهندسی استوک پلاست صورت می گیرد. که دارای بالاترین کیفیت و کمترین میزان ضایعات نیز می ‌باشد.

امروزه صنعت قالب‌ سازی پلاستیک به بخش مهمی در صنعت تبدیل ‌شده است. در تمامی بخش‌ های صنعت از قالب ‌سازی تزریق پلاستیک استفاده می ‌شود که این قالب ‌ها در صنعت اسباب بازی با دقت بیشتری انجام می ‌شود و کارایی بالاتری خواهد داشت.

سخن پایانی

این مقاله از طرف گروه صنعتی استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان خدمت شما ارائه گردید. این شرکت یک مجموعه ساخت انواع قالب ها با روش های مختلف با کادری مجرب و متخصص می باشد.

امید است که خواندن این یادداشت برای شما مفید بوده باشد شما می‌ توانید انواع قالب‌ های اسباب‌ بازی را از این شرکت سفارش داده و با بهترین کیفیت ‌ها و بهترین قیمت‌ ها تحویل بگیرید. چنانچه سوالی دارید می ‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرموده و پاسخ خود را دریافت کنید. سپاس از این ‌که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

قالب سازی اسباب بازی مانند قالب تزریق پلاستیک قاب تسمه تایم پراید است بازار فروش آن همیشه هست فقط کافی است یه کمی خلاقیت به خرج بدهید و بسته بندی و محصول با کیفیتی را تولید کنید که راه اندازی و ساخت یک خط تولید با کیفیت بالا تخصص تیم فنی مهندسی استوک پلاست است .

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *