جلوگیری از ورشکستگی و بالا آوردن بدهی

جلوگیری از ورشکستگی

آنچه در این مطلب می خوانید:

قطعا راهکار هایی برای جلوگیری از ورشکستگی در تجارت وجود دارند که باید مورد بحث و بررسی قرار بگیرند. هر گاه شرکتی دچار ورشکستگی می شود ابتدا جلسه‌ های متعدد برگزار می ‌شود و به بررسی گزینه ‌ها و تشکیل پرونده برای دانستن علت ورشکستگی می پردازند.

دانستن استراتژی‌ ها و راهکارهایی که باعث جلوگیری از ورشکستگی می ‌شوند باعث می ‌شوند شما بتوانید بدهی‌ های خود را مدیریت و آن ‌ها را پرداخت کنید.

برای جلوگیری از ورشکستگی این راه‌ ها را طی کنید:

حذف هزینه‌ های غیر ضروری
اگر هزینه‌ های غیر ضروری برای شرکت ‌تان پرداخت می ‌کنید که اکنون نیازی به استفاده از آن ‌ها ندارید مثلاً مجهز کردن دفتر کارتان به سبک مدرن ، تهیه خودرو برای جا به‌ جایی کارمندانتان، تهیه نهار برای آن ‌ها، عضویت کارمندان در سالن ‌ها و باشگاه‌ های ورزشی، سفرهای غیر ضروری آن‌ ها و … از جمله هزینه ‌هایی هستند که ضروری نمی ‌باشند.

اما اگر قصد دارید این خدمات را انجام دهید باید روش‌ هایی را پی بگیرید که تا حد معقول این هزینه ‌ها را کاهش دهد. کمی تغییر در صرف هزینه ‌ها می ‌تواند به ‌طور چشمگیری شما را از خطراتی چون ورشکستگی دور کند. البته با استفاده از مشاورین این امر می ‌توانید اقدامات لازم برای جلوگیری از ورشکستگی را انجام دهید.

تشکیل پرونده ورشکستگی

 فروش دارایی ‌های بلا استثنا و استفاده از فضاهای بهینه

شاید فروش تجهیزات مهمی مثل سیستم‌ های رایانه ‌ای کار درستی نباشد اما با جستجو در محیط کار می‌ توانید دستگاه ‌ها و لوازمی پیدا کنید که از آن ها استفاده نمی‌ کنید و بدون استفاده هستند با استفاده از فروش این وسیله ‌ها می ‌توانید آن ‌ها را به‌ راحتی به پول تبدیل کنید. مثلاً اگر محل کار شما دارای پارکینگ بزرگی می ‌باشد می ‌توانید از کسب ‌و کارهای اطرافتان استفاده کنید و  به آن‌ ها پیشنهاد بدهید که از پارکینگ شما استفاده کنند در عوض مبلغی را به‌ عنوان کرایه یا هرچیز دیگری به شما پرداخت کنند.

همچنین شما باید محل کارتان را به ‌خوبی آنالیز و تحلیل کنید تا بتوانید همه ظرفیت و توان کارمندان را به کار بگیرید و از تمام فضا، امکانات و پتانسیل‌ های محل کارتان استفاده کنید تا فرصت‌ هایی برای درآمد های اضافی را از دست ندهید. برای این کار می‌توانید اگر محل کارتان بزرگ است آن را به ابعاد کوچک ‌تر تبدیل کنید و قسمتی برای کار دیگر در آن مکان ایجاد کنید. اولویت ‌بندی پرداخت بدهی با هدف جلوگیری از ورشکستگی

خواندن
خط تولید سود آور چه خط تولیدی است

یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از ورشکستگی اولویت ‌بندی پرداخت بدهی می ‌باشد جلوگیری از ورشکستگی می ‌تواند هزاران راه مختلف داشته باشد که با توجه به حجم مقاله ما می ‌توانیم این موارد را خدمت شما شرح دهیم. ابتدا باید بدهی ‌هایی که باید پرداخت کنید را به ‌ترتیب اولویت دسته‌ بندی کنید و هر کدام که در اولویت بالاتری قرار دارند را در بالای این لیست قرار دهید تا بتوانید آن ‌ها را به‌ ترتیب پرداخت کنید.

لیست بدهی‌ ها را طوری تنظیم کنید که بدهی ‌هایی که عدم پرداخت آن‌ ها باعث به خطر انداختن شغلتان می ‌شود در بالای لیست قرار بگیرند. بدهی ‌هایی چون تبلیغات، بازاریابی ، تعمیرات، نگهداری لوازم و طلبکارانی که نزد آن‌ها ضمانتی قرار نداده اید و… این موارد می‌ توانند در آینده و در فرصت بهتری پرداخت شوند چرا که این نوع بدهی ‌ها ضربه ‌های کمتری به کسب ‌و کار شما می‌ زنند این کار یکی از ساده ‌ترین روش‌ های مدیریت بدهی و جلوگیری از ورشکستگی می‌باشد.

به ‌روز کردن برنامه ‌های کاری و جلوگیری از ورشکستگی

اگر سال‌ های قبل برای کسب‌ و کارتان برنامه ریزی کرده ‌اید حالا وقت آن رسیده که به ‌طور دقیق ‌تر برنامه‌ریزی ‌ها را انجام دهید تا بتوانید در صورت لزوم آن را بازنویسی کنید و نسخه جدیدی بدست بیاورید. برنامه ای که دارید باید بر اساس نیازهای فعلی کسب ‌و کارتان و همچنین شرایط موجود قابل تغییر باشد شما باید با سرمایه‌ گذاران و کسانی که وام می‌ دهند یک ارتباط نزدیک داشته باشید تا بتوانید در صورت لزوم از آن ‌ها استفاده کنید.

اگر در آستانه ورشکستگی قرار گرفته باشید می ‌توانید با آن ‌ها مشورت کرده تا بتوانند با معرفی یک وام با شرایط بازپرداخت بهتر و سود کمتر وضعیت مالی شما را بهبود ببخشند برای همین کار با کسانی که قرارداد کاری دارید در تماس باشید تا در این موارد مذاکره کنید.

خواندن
طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستک در ایران

مهم ترین راه های جلوگیری از ورشکستگی

 خلاقانه فکر کنید

از دیگر روش ‌های جلوگیری از ورشکستگی خلاق بودن است. ویژگی‌ ها و تفاوت ‌های کسب ‌و کارتان را ارزیابی مجدد کنید آیا یک روش وجود دارد که درآمدتان را افزایش دهید یا می توانید از طریق راه ‌های دیگری در کسب‌ و کارتان درآمد کسب کنید؟

راه‌ های مختلفی برای به دست آوردن درآمد های اضافی با توجه به نوع کسب‌ و کارتان وجود دارد که می ‌توانید با استفاده از آن ‌ها یک راه مناسب برای جلوگیری از ورشکستگی انتخاب کرده باشید. که با توجه به حوصله این مقاله مهم ترین راه های جلوگیری از ورشکستگی را خدمت شما معرفی کردیم.

کلام آخر

هر بحران دیگری مانند بحران کنونی کرونا در سال‌ های اخیر می ‌تواند  شرایط پیش ‌بینی ‌نشده ‌ای برای شما و کسب ‌و کارتان به وجود بیاورد و بعضاً شما را وارد بحران کند. زمانی‌ که این شرایط پیش ‌آمد می ‌توانید با تشکیل پرونده ورشکستگی راه خروج از این منجلاب را پیدا کنید. نکاتی که در این مقاله بیان شد می ‌تواند یک شروع عالی باشد و همراه با پیچیدگی های فراوان.

برای عمل کردن به موارد بالا کمی احتیاط را چاشنی کار خودتان قرار دهید سپس به عملی کردن آن‌ ها به بپردازید گروه فنی ‌مهندسی استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان طراح همواره سعی در جمع آوری امکانات و اطلاعاتی که در کسب کار شما ضروری  هست می ‌باشد تا بدون نگرانی و با اطلاعات کافی به سراغ هر نوع چالشی که دوست دارید بروید .

لطفا برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مربوطه در همین وب سایت در تماس باشید.یک سری از تولیدات هستند که به دلیل تغییر خیلی زیاد در طرح آن جرزء تولدات با دوام نباشند مانند خط تولید لوازم خانگی که زود به زود طرح های آن عوض می شود و به همین دلیل باید تولید کننده قبل از شروع روی طرحی که می خواهد تولید کند حسابی تحقیق کند که چندین سال متوالی بتواند آن طرح را در بازار ارائه دهد سپاس از اینکه تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید لطفا در مطالب و صفحات دیگر سایت نیز مطالعاتی داشته باشید.

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *