خط تولید ویفر بیسکویت در ایران

خط تولید ویفر بیسکویت

آنچه در این مطلب می خوانید:

آیا به دنبال راهکارهای مناسب برای راه اندازی خط تولید ویفر بیسکویت هستید؟! آیا از ترفندهای مهم برای راه اندازی و موفقیت در این راستا آگاه هستید؟! اغلب مدیرانی که در این زمینه به موفقیت‌های بزرگ دست یافته‌اند، از مشاوره‌های دقیق و هوشمندانه‌ای استفاده کرده‌اند. استفاده از خدمات مشاوره‌ای و طراحی استوک پلاست در این زمینه، می‌تواند شما را برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ همراهی نماید.

ویفر بیسکویت از جمله محصولاتی است که سالها در بازار رقابتی وجود داشته است . و همواره از استقبال و توجه بسیار زیادی برخوردار بوده است. لذا بسیاری از خطوط تولیدی این محصولات، همواره به عنوان خطوط تولیدی پیشرو و موفق، شناخته شده‌اند. در تولید این محصول بسیار شایسته و پر طرفدار، علاوه بر مواد تشکیل دهنده‌ی خاص، از دستگاه‌های مناسبی نیز بهره برداری خواهند نمود. این محصول خوراکی علاوه بر محبوبیت در بین کودکان، محبوبیت بسیار زیادی را نزد بزرگسالان نیز در بر دارد.

نحوه عملکرد خط تولید ویفر بیسکویت

خط تولید ویفر بیسکویت یکی از خطوط تولید محصولات شیرینی و شکلاتی است که با استفاده از اتوماسیون صنعتی و ماشین آلات پیشرفته، به تولید ویفر بیسکویت می‌پردازد. این خط تولید به منظور تولید محصولات با کیفیت بالا و در مقیاس صنعتی طراحی و توسعه داده شده است.

در ابتدا، تخمیر خمیر با استفاده از مواد مختلف مانند آرد، شکر، روغن، تخم مرغ و پودر شیر، انجام می‌شود. سپس خمیر به صورت یکپارچه به ماشین تولید ویفر بیسکویت منتقل می‌شود که این ماشین دارای چندین قسمت است که هر قسمت وظیفه‌ی خاص خود را در تولید ویفر بیسکویت دارد.

در بخش اول خط تولید ویفر بیسکویت، خمیر به شکل تخت شده و در دمای مناسب درون یک فر می‌رود تا پخته شود. سپس ویفر به صورت تکه‌هایی از فر خارج می‌شود و به بخش بعدی خط تولید منتقل می‌شود. در این بخش، ویفر به شکل مستطیلی یا دایره‌ای شکل داده شده و درون آن یک لایه از خامه یا شکلات قرار می‌گیرد. سپس ویفر به صورت دوبل شده و به صورت پک‌بندی شده برای عرضه به بازار آماده می‌شود.

خط تولید ویفر بیسکویت برای تولید محصولات با کیفیت بالا و به منظور افزایش بهره وری در صنعت شیرینی پزی و شکلات سازی استفاده می‌شود. این خط تولید باعث می‌شود که فرآیند تولید ویفر بیسکویت سریع‌تر، دقیق‌تر و با کیفیت بالاتری انجام شود

راه اندازی خط تولید ویفر بیسکویت:

برای اینکه بتوانید به موفقیت‌های بزرگ در راه اندازی خط تولید ویفر بیسکویت دست یابید. بهتر است به برخی از ویژگی‌ها توجه نمایید.  سازمان غذا و دارو و همچنین سازمان بهداشت، استانداردهایی را برای تولید این محصول منحصر بفرد در نظر گرفته‌اند. با تکیه به این استانداردها و همچنین توجه به اصول مهم در تولید این محصولات، می‌توانید به بازارهای پر رونق دست یابید. در راه اندازی این خطوط تولیدی توجه به برخی از پارامترها، بسی حائز اهمیت خواهد بود. عواملی از جمله:

 • استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک برای تولید ویفر بیسکویت
 • مواد اولیه مرغوب برای تولید کرم میانی ویفر بیسکویت
 • استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های ایده‌آل برای تولید ویفر بیسکویت
 • توجه به یکنواختی پوشش کرمی در ویفر بیسکویت
 • وزن مناسب محصول
 • توجه به بسته بندی مطلوب و ایده‌آل محصول
 • سلامت محصول و استفاده از تکنیک‌های مهم برای رعایت اصول بهداشتی

تولید ویفر بیسکویت

می‌توانند بر روی راه اندازی این خط تولیدی نقش بسزایی داشته باشند. اما نکته اینجاست که چقدر دستگاه‌‍‌های مناسب و تجهیزات کاربردی برای راه اندازه این خطوط تولیدی را می‌شناسید؟! گروه صنعتی استوک پلاست، همراه شماست تا با ارائه‌ی اطلاعات دقیق و هوشمندانه در زمینه‌ی این تولیدات شایسته، موفقیت شما را تضمین کند. در این شرکت علاوه بر دریافت مشاوره‌های دقیق و هوشمندانه، می‌توانید شاهد انواع دستگاه‌ها و تولیدات بسیار مرغوب و ایده‌آل نیز باشید.

خواندن
خط تولید بازی های فکری چگونه است ؟

آیا دستگاه‌های مناسب برای راه اندازی تولید بیسکویت را می‌شناسید؟!

در این خط تولیدی، می‌توان شاهد انواع دستگاه‌های تولید کننده و بسته بندی کننده بود. هر کدام از آنها به نوعی در تکمیل فرایند تولید و عرضه‌ی ویفر بیسکویت به بازارهای رقابتی، نقش بسزایی خواهند داشت. از جمله دستگاه‌ها و تجهیزات عمود استفاده در این خطوط تولیدی، عبارتند از:

 1.  دستگاه مخلوط کن
 2. کوره پخت ورق ویفر
 3. گیرنده‌ی ورق ویفر
 4. دستگاه پخش کن کرم
 5. دستگاه برداشتن ورق ویفر
 6. برج خنک کننده و کابین خنک کننده
 7. نوار نقاله
 8. دستگاه خمیر مخلوط کن
 9. ماشین برش
 10. دستگاه خرد کن ضایعات در ویفر

در بسیاری از مواد از دستگاه‌های تمام اتوماتیک در خط تولید ویفر بیسکویت بهره برداری می‌کنند. در این صورت می‌توان شاهد کیفیت بسیار بالا در تولید ویفر و همچنین رعایت اصول بهداشتی نیز بود. اما گاها در برخی از موارد نیز از دستگاه‌های مکانیکی و یا نیمه اتوماتیک بهره برداری خواهند نمود. در این صورت می‌توانند شاهد پرداخت هزینه‌ی کمتری نیز باشند. با دریافت راهنمایی و مشاوره از متخصصین آذر اندیشان طراح، می‌توانید بهترین‌ها را تجربه کنید.

در خطوط تولید ویفر بیسکویت چه می‌کنند؟!

شاید این سوال برای شما پیش آید که در خط تولید ویفر بیسکوییت چه می‌کنند؟ لازم به ذکر است که در این فرآیند پس از مخلوط مواد اولیه، آنها را در در قالب‌ها می‌ریزند. قالب ها را در درون تونل‌های حرارتی با دمای 250 درجه سانتیگراد قرار خواهند داد. پس از پخت اقدام به قالب زنی می‌کنند. به دلیل بافت ظریف و شکننده این نوع از محصولات، استفاده از مهارت و تکنیک‌های خاص در این مرحله، ضروری است. یکی از تکنیک‌های به کار برده شده برای جلوگیری از خرد و شکسته شدن، استفاده از فرآیند خنک کردن می‌باشد. دمای اتاقک خنک کننده، حدود 25 درجه‌ی سانتی گراد است.

پس از طی کردن فرایند تولید نان، حال نوبت به تولید کرم ویفر بیسکویت است. در این مرحله نیز با استفاده از مواد اولیه خاص و تجهیزات مناسب، می‌توان یک کرم مرغوب و ایده‌آل را تولید کرد. استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مناسب در این راستا، کمک بهینه‌ای به کیفیت بالا در تولید محصول، می‌کند. لذا شناخت تجهیزات و دستگاه‌های مناسب برای این مرحله‌ی تولیدی نیز، بسی حائز اهمیت خواهد بود. پس از تکمیل فرایند کرم زنی و چسبیدن نان‌ها به یکدیگر با تکیه به تکنیک‌های خاص، نوبت به مرحله‌ی بعدی می‌رسد.

در مرحله بعدی از خط تولید ویفر بیسکویت، می توان به سرد کردن بیسکویت‌ها اشاره نمود. در این روش نیز از کابین خنک کننده عمودی بهره برداری می‌شود. تجهیزات بکار برده شده در این مرحله، می‌توانند کیفیت بالا در تولید ویفر بیسکویت‌ها را تامین نمایند. در این عمل می‌توان شاهد سفت شدن کرم و در نتیجه عدم لیز خوردن نان بر روی کرم باشیم. می‌توان به دو سیستم پیوسته و غیر پیوسته اشاره کرد. در مرحله‌ی آخر نیز شاهد برش و بسته بندی آنها خواهیم بود.

خواندن
خط تولید محافظ برق استاندارد و راه اندازی آن

خط تولید ویفر بیسکویت

نقش نیروی انسانی در خط تولید ویفر بیسکویت چیست؟

به نظر شما تعداد افرادی که در خط تولید ویفر بیسکویت فعالیت می‌کنند چند نفر هستند؟! لازم به ذکر است که تعداد افراد فعال در شرکت‌های تولید کننده ویفر بیسکویت، با توجه به دستگاه‌های مورد استفاده‌ی آنها تعیین می‌شود. در صورتی که در شرکت‌های تولیدی از دستگاه‌های پیشرفته و تمام اتوماتیک بهره برداری گردد، شاهد کاهش تعداد نیروی انسانی خواهیم بود. اما در صورتیکه از دستگاه‌های مکانیکی یا نیمه اتوماتیک بهره برداری نمود، شاهد افزایش تعداد کارگران با توجه به نیاز شرکت تولید کننده، هستیم.

جمع بندی:

یکی از راهکارهای مناسب برای بهره برداری مطلوب و مفید از شرکت تولیدی ویفر بیسکویت، استفاده از تجهیزات و دستگاهها مناسب است. امروزه با پیشرفت دانش افراد در زمینه تولید دستگاه‌های مختلف و کاهش نیروی انسانی، شاهد بسیاری از تجهیزات کاربردی خواهیم بود. این نوع از دستگاه‌ها علاوه بر برخورداری از عمر طولانی و ماندگاری بلند مدت، کیفیت بالایی را نیز در بر دارند. همچنین می‌توانند بر روی افزایش راندمان کاری و دستیابی به بازارهای پرفروش نیز نقش بسزایی داشته باشند.

در همچین تولیداتی باید لزوم حفظ مشتریان را در اولویت قرار دهیم یعنی سعی کنیم در تمام زمان تولید کیفیت را که برای مشتری خیلی مورد اهمیت است را بالا نگهداریم تا مشتری از ما راضی باشد و همیشه از ما خرید کند و حتی به افراد دیگر پیشنهاد دهد .

خط تولید ویفر بیسکویت یکی از خطوط تولید مهم در صنعت غذایی است که برای تولید ویفر بیسکویت به کار می‌رود. ویفر بیسکویت یک نوع بیسکویت خشک و باریک است که از دو تکه ویفر نازک با ملتهب داخلی تشکیل شده است. این نوع بیسکویت معمولاً در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها به صورت بسته‌بندی شده عرضه می‌شود و برای خوردن به صورت تکی یا با محلول دلخواه مثل قهوه یا چای می‌باشد.

خط تولید ویفر بیسکویت عموماً از چندین ماشین تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاص خود را دارند. این خط تولید شامل ماشین‌هایی مانند دستگاه تولید ویفر، دستگاه جداسازی ویفر، دستگاه قرار دادن ملتهب داخلی و دستگاه بسته‌بندی ویفر بیسکویت است.

اولین مرحله در خط تولید ویفر بیسکویت، تولید ویفر است. در این مرحله، دو صفحه از تست‌های ویفر را به هم متصل می‌کنند و در میان آن‌ها ملتهب ریخته می‌شود. سپس این تست‌ها به یک دستگاه جداسازی ویفر منتقل می‌شوند که تست‌ها را به دو قسمت تقسیم می‌کند.

در مرحله بعدی، دستگاه قرار دادن ملتهب داخلی، ملتهب را بین دو قسمت ویفر قرار می‌دهد و تست‌ها را به صورت کامل می‌سازد. در نهایت، ویفر‌های تولید شده به دستگاه بسته‌بندی منتقل می‌شوند که آن‌ها را بسته‌بندی کرده و برای عرضه به بازار آماده می‌کند.

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *