مهندس کیست ؟ روز مهندس چه تاریخی ؟

مهندس کیست

آنچه در این مطلب می خوانید:

مهندس کیست ؟

مهندس کیست در جواب باید گفت که اگر مدرک تحصیلی رو بزاریم کنار مهندس اون اوستا ممدی که میشینه بغل طراح میگه اینطوری نقشه قالب را بکش .مهندس اون پدر مادری که به بچه شان می گویند مهربان باش اگر باهات نامهربان هم بودن.
مهندس اون کار آفرینی که با وجود اینکه سواد نداره ولی الان زیر دستش ۱۰۰ تا مهندس مدرک دار دارن کار میکنند . مهندس اصلی کسی که تجربه و علم دو بال پرواز قرار داده نه اینکه یک طرفه نگاه کنه.
و در آخر مهندس اون کسی که مابین عقل و قلبش پلی زده جهت فرار از افکار منفی.

مهندس کیست

روز مهندس چه تاریخی ؟

در تقویم رسمی ایران روز پنجم اسفند ماه و هم‌زمان با تولد دانشمند ایرانی بزرگ ایرانی خواجه‌نصیرالدین طوسی روز مهندس نامیده شده است . و در کل بخواهیم مفهوم روز مهندس را به صورت کلی برسانیم با عنوان کنیم که واژه مهندسی از کلمه لاتین قرون‌ وسطایی “ingenium “به مفهوم طراحی و ابداع گرفته‌شده است و نیز کلمه مهندسی از کلمه لاتین “ingeniare”برای موتور یا ابتکار به معنای نوآوری مبتکرانه گرفته‌شده است. بنابراین مهندسی فرایند طراحی جهان ساخته‌شده توسط انسان است.

 

تعریف کلی مهندس و روزمهندس 

مهندس اون کارگرای است که فن و هنر کار را دارد . با تمام احترامی که به جامعه مهندس داریم و خودمان را عضو بسیار کوچکی از این جامعه بزرگ می دانیم باید عرض کنیم که مهندسی فقط مدرک نیست و گاهی اوقات با یک سری از افراد برخورد می کنیم که شاید اصلا واحد های دانشگاهی را که ما در رشته های مهندسی پاس کردیم را آگاهی ازش نداشته باشند ولی به جرات می توان گفت که یک مهندس بسیار کار بلد و حرفه ای هستند در نوع خود .

خواندن
تاثیر جنگ اوکراین بر صنعت

و یک سری مهندس هم داریم که واقعا هم با مدرک تحصیلی خود و هم با خدمت بزرگی که به بشریت کردن اسم ایران و ایرانی را جاودانه کرده اند ولی به صورت کلی هر کسی که باعث تغییر در روند زندگی بهتر جامعه و خود داشته باشد یک مهندس است .مهندس کسی که ته بازار کل بازار دستش میدونه مشتری کیه و جنس چی تولید کند.

مهندس اون مکانیکی هستش که میبری کل دل و روده ماشین و میریزه بیرون دوباره جمع میکنه تحویل میده.
مهندس اون کسی که طرح و میده ایده رو میسازه و به طراحی که پشت کامپیوتر نشسته میگه چطور نقشه رو بکش و اجرا کن .
مهندس اون اوستا کاریه که داخل ته بازار داره چاغو تیز میکنه که هیچ کسی رو دستش نیست .|
گروه صنعتی مهندسی استوک پلاست این روز خاص و پر افتخار را به تمامی مهندس تبریک عرض می نمایید .

در واقع مهندسین افرادی هستند که خط تولید بازی های فکری را درست می کنند که با این کار به پرورش افکار در جامعه کمک بسیار زیادی می کنند و این بازی ها به صورت تخصصی رو شکل گیری کودکان و نوجوانان تاثیر بسیار زیادی دارد.

روز مهندس

 

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *