دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه چیست؟

دستگاه بسته بندی کیک

آنچه در این مطلب می خوانید:

دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه از دیگر دستاوردهای نوین با تکیه به فناوری‌های جدید است. این نوع از دستگاه‌ها نیز از جمله ماشین آلات پیشرفته برای تامین سلامت، کیفیت و مرغوبیت مواد غذایی هستند. این نوع از دستگاه‌ها با تکیه به دانش و فناوری‌‎های روز دنیا طراحی و تولید شده‌اند. برای اینکه بتوانید از مزایا، کاربری و کیفیت این محصولات مطلع گردید، همراه ما باشید. انتخاب هوشمندانه‌ی شما وابسته به دانش تخصصی و تجربه‌ی حرفه‌ای در این راستا است. لذا کسب اطلاعات دقیق در این زمینه، شما را در یک خرید آگاهانه، همراهی خواهد نمود.

از دستگاه بسته بندی کلوچه چه می‌دانید؟

دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه یکی از دستگاه‌های مدرن است که پس از ورود به بازار، با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. این دستگاه به راحتی انواع کیک و کلوچه‌ها را بسته بندی نموده و مزایای فوق العاده‌ای را برای مخاطبین به همراه دارد. اما شاید این سوال نیز برای شما پیش آید که: هدف از خرید این دستگاه چیست؟!

این دستگاه پس از ورود به بازار، بسیاری از نیازهای مهم مخاطبین را پوشش داد. لذا اغلب تولید کنندگان، با استفاده از این دستگاه، به بازار فروش بیشتر دست یافتند. با استفاده از این دستگاه‌ها، مخاطبین مزایایی از قبیل:

 • تامین بهداشت و سلامت انواع کیک‌ها و کلوچه‌ها
 • سهولت در حمل و نقل و بهره برداری
 • افزایش کیفیت و مرغوبیت کیک‌ها
 • قابل استفاده برای کلیه اقشار مردم
 • برخورداری از استانداردهای ویژه

و بسیاری از مزایای دیگر، را نیز تجربه خواهند نمود. با توجه به این موضوع که اغلب افراد به دنبال محصولات بسته بندی شده هستند، ایده‌ی استفاده از این دستگاه‌ها بسیار هوشمندانه است. این دستگاه‌ها می‌توانند نیاز اغلب مشتریان را تامین نموده و به راحتی  کیک و کلوچه‌های مرغوب را در اختیار مخاطبین قرار دهند. لازم به ذکر است بدانید که: این نوع از دستگاه‌ها چه قابلیت‌هایی را در بر دارند؟ از موارد استفاده‌ی این دستگاه‌ها مطلع شد شوید؟! همچنین نحوه خرید آگاهانه آنها را نیز بررسی کنید؟!

دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه

 انواع دستگاه‌های بسته بندی کیک و کلوچه کدامند؟

با توجه به اهمیت بسته بندی انواع کیک‌ها، باید بدانید که دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه در انواع مختلفی طراحی و تولید شده است. برخی از دستگاه‌ها به صورت اتوماتیک و برخی دیگر مکانیکی هستند.

 1. فواید بهره برداری از دستگاه‌های اتوماتیک: (همانطور که از نام این نوع دستگاه‌ها بر می‌آید، تمامی فرایند بسته‌بندی محصولات در این دستگاه‌ها، به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد. این نوع از دستگاه‌ها، کیفیت و مرغوبیت بالاتری را برای بسته‌بندی مواد غذایی در بر خواهند داشت. در شرکتهای بزرگ و معتبر با توجه به انبوه کار بسته بندی، اقدام به بهره‌برداری از این دستگاه‌ها خواهند نمود.)
 2. دستگاه مکانیکی بسته بندی کیک و کلوچه: (از دیگر انواع این نوع دستگاه‌ها می‌توان به دستگاه بسته بندی مکانیکی کیک و کلوچه اشاره نمود. در این نوع از دستگاه‌ها، برخی از مراحل بسته بندی از طریق اشخاص انجام می‌پذیرد. دستگاه‌های مکانیکی اغلب قیمت پایین‌تری را نسبت به دستگاه‌های اتوماتیکی در بر خواهند داشت.)
خواندن
قالب سازی اسباب بازی در تبریز

موارد استفاده از دستگاه‌ بسته بندی کیک:

با در نظر گرفتن نقش مهم و اساسی بسته بندی مواد غذایی، از دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه در موارد مختلفی بهره برداری می‌کنند. از جمله موارد استفاده از این دستگاه‌های بسیار مرغوب، عبارتند از:

 • بسته بندی انواع کیک‌ها
 •  کلوچه‌ها
 •  کیک‌های دو قلو و چند قلو
 •  کیک‌های خرمایی
 •  بیسکویت‌ها
 •  رولت
 • پیراشکی
 • انواع دونات
 •  اشترودل
 • کماج

و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود. با استفاده از این دستگاه‌ها نه تنها می‌توانید شاهد افزایش کیفیت در محصولات عرضه شده باشید، بلکه یک بازاریابی ایده‌آل را نیز تجربه می‌کنید. با استفاده از تبلیغات تاثیرگذار بر روی بسته بندی محصولات، می‌توانید نظر مخاطبین را به راحتی جلب کنید. لذا علاوه بر افزایش کیفیت و مرغوبیت محصولات عرضه شده، مشتریان خود را نیز افزایش دهید.

دستگاه بسته بندی

مزایای استفاده از این دستگاه ها:

در گذشته به دلیل عدم رعایت برخی از مسائل بهداشتی، افراد گاها دچار اغلب بیماری‌ها می‌شدند. اما امروزه با در نظر گرفتن مهمترین اصول بهداشتی شاهد افزایش سلامت در افراد خواهیم بود. با بهره برداری از دستگاه‌های ایده‌آل بسته بندی، می‌توان به مزایای فوق العاده‌ای از جمله:

 1. محافظت از انواع مواد غذایی از جمله کیک و کلوچه در برابر عوامل مختلف، مانند: نور، رطوبت، گرد و غبار و …
 2. سهولت در جابجایی و حمل و نقل برخی از مواد غذایی از شهری به شهر دیگر و یا حتی از کشوری به کشور دیگر
 3. افزایش راندمان کاری با سرعت و سهولت در بسته بندی
 4. افزایش نظم و انضباط و همچنین افزایش زیبایی ظاهری محصولات عرضه شده به بازار
خواندن
خط تولید سود آور چه خط تولیدی است

و … اشاره نمود.

راهنمایی برای خرید دستگاه‌ بسته بندی :

برای خرید دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه، توجه به برخی از پارامترها، بسی ضروری و مهم است. با در نظر گرفتن این المان‌ها، حتما یک خرید هیجان انگیز و ایده‌آل را تجربه خواهید کرد.

 1. در خرید دستگاه‌های بسته بندی، کیفیت متریال تولیدی را بسنجید. یکی از نکات مهم انتخاب متریال‌های بسیار مرغوب برای بهره برداری ایده‌آل و مناسب است. برای اینکه بتوانید مدت زمان طولانی از یک دستگاه ایده‌آل بهره برداری کنید، بهتر است متریال‌های باکیفیت و مرغوب را انتخاب کنید.
 2. سادگی کارکرد با دستگاه را مد نظر قرار دهید. از دیگر پارامترهای مهم برای خرید این نوع از دستگاه‌‌ها، سادگی در کارکرد با دستگاه‌های انتخابی است. بهتر است دستگاه‌هایی را انتخاب و مورد بهره برداری قرار دهید که سهولت در استفاده را برای کارکنان به همراه داشته باشند.
 3. به ایمنی کارکنان در هنگام کار با دستگاه نیز توجه کنید. یکی از مهمترین فاکتورها برای خرید ایده‌آل، توجه به امنیت کارکنان است. بهتر است تجهیزاتی را برای کارکنان انتخاب کنید که در کنار سادگی، ایمنی بسیار بالایی را نیز در بر داشته باشند. چه بسا افرادی که در اثر کار با دستگاه‌های مختلف، مورد آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری قرار گرفته‌اند.

قطعات مختلف دستگاه بسته بندی کدامند؟

از دیگر مواردی که در هنگام خرید دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه باید به آنها توجه نمایید، قطعات وابسته به آنها است. امروزه شاهد انواع قطعات کاربردی هستیم که مخاطبین با توجه به نیاز خود، اقدام به بهره برداری از آنها خواهند نمود. از جمله این قطعات می‌توان به: نوار نقاله، شمارنده، سیستم رول گیر، فک حرارتی، کنترل پنل و … اشاره نمود.

مجموعه استوک پلاست و شرکت آذر اندیشان بیش از یک ده است که در زمینه ساخت قالب و خطوط تولید دستگاه ها تولید انواع کیک و شیرینی و در کل مواد غذایی فعالیت مستمر دارند که با آنالیز بازار بهترین تولیدات را پیشنهاد می دهند .

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *