خط تولید صنایع غذایی با سرمایه کم

خط تولید صنایع غذایی

آنچه در این مطلب می خوانید:

برای یک سرمایه‌ گذار در زمینه خط تولید صنایع غذایی داشتن دانش و اطلاعات کافی بسیار لازم و ضروری می‌ باشد. دسته‌ بندی خط تولید صنایع غذایی بر اساس مواد اولیه و محصول نهایی و همچنین نوع محصول نهایی می‌ توان انواع خطوط تولید مواد غذایی را دسته‌ بندی کرد این دسته بندی به مواردی نیز بستگی دارد که عبارت اند از : شرایط جغرافیایی ، دسترسی به منابع محصول ، سرمایه‌ ای که می‌ خواهید در این راه صرف کنید، شرایط آب‌ و هوایی و …

خط تولید مواد غذایی با استفاده از نیروی انسانی

این روزها خطوط تولید در پی استفاده بیشتر از دستگاه‌ های مدرن و از بین بردن دخالت نیروی انسانی در فرآیند تولید می‌ باشد . آینده تولید بدون دخالت دست انسان از محبوبیت‌ های فراوانی برخوردار است. یعنی هر چقدر دخالت نیروهای انسانی در تولید یک محصول کمتر باشد طرفداران بیشتری را جذب خود خواهد کرد . بر این اساس میزان دخالت انسان در خط تولید مواد غذایی با استفاده از نیروی انسانی به سه دسته تقسیم می‌ شود:

 خطوط تولیدی که تمام اتوماتیک هستند 

خطوط تولیدی که نیمه اتوماتیک هستند یعنی نیمه‌ ی بعدی آن با دخالت انسان انجام می‌ شود .
خطوط تولید دستی که تمام مراحل آن به‌ صورت دستی و بدون دستگاه ها انجام می‌ شود.
قابل حدس است که خطوط تولیدی که تمام اتوماتیک هستند قیمت بالایی نیز دارند خطوط تولیدی که تمام اتوماتیک می‌ باشند از مدرن‌ ترین دستگاه‌ ها استفاده کرده و دخالت نیروهای انسانی به‌ طور کلی از بین‌ رفته است . این روش مورد توجه سرمایه‌ گذاران زیادی قرار گرفته است. خطوط تولید بر اساس سرمایه اولیه یک موضوع مطرح‌ شده و مهم برای سرمایه‌ گذاران است .

راه اندازی خط تولید صنایع غذایی

خط تولید مواد غذایی و استفاده از میزان سرمایه اولیه انواع گوناگونی دارد که عبارت‌ اند از:

 خطوط تولید سوسیس و کالباس

خطوط تولید ترشیجات

خطوط تولید رب گوجه‌ فرنگی

خطوط  تولید مربا

خطوط تولید ماکارونی

خطوط تولید چیپس سیب‌ زمینی

 و …

که تولید ماکارونی و خط تولید چیپس سیب‌ زمینی به‌ همراه خطوط تولید سوسیس و کالباس و خط تولید همبرگر نیاز به سرمایه بالا دارد. اما خط تولید رب گوجه‌ فرنگی سرمایه اولیه متوسطی نیاز دارد همچنین خطوط تولیدی مانند خط تولید ترشیجات و خط تولید مربا سرمایه اولیه کم در پی خواهد داشت.

خواندن
خط تولید ویفر بیسکویت در ایران

انتخاب نوع خط تولید صنایع غذایی شما فاکتورهایی دارد . از مهم‌ ترین المان‌ های تصمیم‌ گیری سرمایه‌ گذاران میزان سرمایه‌ ای است که می‌ خواهند برای شروع یک کسب‌ و کار قرار دهند .

خط تولید صنایع غذایی براساس فرایند از نظر فنی و صنعتی

خطوط تولید  بر اساس فرایندی که روی مواد غذایی ایجاد می‌ کنند می‌ توانند تقسیم‌ بندی شوند که این فرایند ها عبارت از: فرایند انجماد ، فرآیند حرارت ، فرایند خشک کردن مواد غذایی ، فرآیند تغلیظ ، فرآیند عمل‌ آوری ،  فرآیند آسیا ، فرآیند استخراج و …

سرمایه‌ گذاری با سرمایه اولیه کم

در مواد غذایی هر شخصی می‌ تواند با انواع هزینه‌ ها وارد عرصه تولید شود سرمایه‌ گذار یک دریچه‌ ای برای ورود به بازارهای مالی و کسب‌ و کار است . سرمایه‌ گذاری با سرمایه اولیه کم از محبوب‌ ترین فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری در کسب و کار می‌ باشد سرمایه‌ گذاری در خط تولید صنایع غذایی با توجه به بازارهای مستعد صادراتی از مزایای سرمایه‌ گذاری در صنایع غذایی می‌ باشد.

خط تولید مواد غذایی با استفاده از نیروی انسانی

گام‌ های مهم برای راه‌ اندازی صنایع غذایی 

برای احداث خط تولید صنایع غذایی باید مرحله را انجام دهید :

مرحله اول : یک ایده برای خط تولید خود راه‌ اندازی کنید چرا که سرمایه شما برای ایجاد یک خط تولید تا مدت معینی برگشت نخواهد شد. مثلاً ممکن است در یک ایده ۶ ماه طول بکشد تا یک کارخانه راه‌ اندازی شود بعد از ۶ ماه شما احتیاج به ۳ ماه دیگر دارید تا سرمایه خودتان را برگشت دهید بنابراین شما نیاز است بدانید که تا حدود ۹ ماه نمی‌ توانید از پولی که سرمایه‌ گذاری کرده‌ اید انتظار برگشت داشته باشید و در این ۹ ماه فقط باید خرج کنید .

مرحله دوم : در این مرحله نیاز است شما برای خط تولید صنایع غذایی تان یکسری شرایط را مانند میزان سرمایه‌ ای که قرار است در این کار بگذارید را در نظر بگیرید. میزان سرمایه‌ ای که ثابت است ، نیروهای انسانی مورد نیاز ، مواد اولیه ، تجهیزات تأسیساتی که در این خط تولید نیاز است ، ساختمان و زمین استاندارد برای خط تولید و …

خواندن
چگونگی راه اندازی خط تولید کرم تیوپی آرایشی

شما در این مرحله نیاز است تا با متخصصین و تکنیسین‌ های این امر مشورت‌ های لازم را انجام دهید تا با ارائه بهترین مشاوره‌ ها از شرکت آذر اندیشان و گروه فنی استوک پلاست بهترین راهنمایی‌ های لازم را به شما ارائه داده و شما را در این امر یاری کنند . ما در این مسیر کنار شما هستیم تا در صورتی‌ که می‌ خواهید یک سرمایه‌ گذاری امن و پر در آمد ایجاد کنید زیرساخت‌ ها را برایتان طوری بسازیم که بعد ها نیاز به هزینه مجدد و اضافه نداشته باشید.

مرحله سوم: این مرحله شما باید برآورد هزینه‌ ها برای ایجاد یک خط تولید انجام دهید . با توجه به شرایط بازار و سرمایه‌ های اولیه شما باید یک برآورد از هزینه‌ های لازم داشته باشید. در این مرحله سرمایه‌ گذار تصمیم می‌ گیرد که می‌ تواند یک پروژه و خط تولید ایجاد کند یا خیر.

مرحله چهارم :  در مرحله بعدی یعنی مرحله چهارم نیاز است تا چند قرارداد ثبت کنید آن هم برای خرید ماشین‌ آلات صنعتی ، برای تاسیسات و ساختمان‌ سازی ، برای مشاوره در این امر و …

 

اطلاعات تکممیلی

در گام بعدی یعنی گام پنجم باید پروژه خود را در فاز عملی و اجرایی قرار دهید و بر طبق قرارداد و زمان‌ بندی ای که تعیین کرده‌ اید فاز اجرایی آغاز می‌ شود.

در نهایت در مرحله آخر خط تولید شما به‌ صورت آزمایشی شروع می‌ شود ایرادات لازم گرفته می‌ شود و خط تولید خدمت شما تحویل داده می‌ شود.

کلام پایانی

امید است که خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد اگر در طول مسیر خط تولید صنایع غذایی به اطلاعات و مشاوره هایی نیاز داشتید می توانید با کارشناسان و تکنسین های با تجربه شرکت آذر اندیشان و گروه فنی استوک پلاست با شماره هایی که در سایت قرار دارند تماس حاصل نموده و مشکلات خود را برطرف نمایید.

شروع تولید کم سرمایه مانند خط تولید کیک و کلوچه که به وسیله دستگاه بسته بندی کیک و کلوچه انجام می شود و دارای سود آوری فوق العاده ای است که برای راه اندازی آن فقط کافی است با تیم فنی مهندسی استوک پلاست در ارتباط باشید .

جدیدترین مقالات

جدیدترین قالب های آماده

دسته بندی محصولات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *